Flag Counter
Podsumowanie 2023

Koniec roku już tuż tuż, chociaż pogoda za oknem wydaje się jakby miała być wiosna a nie koniec grudnia, słoneczko, na plusie temperatura , zielona trawa..... czy jestem aby w Nowym Targu?  sprawdzam, jednak jestem, tak, ośnieżone góry widzę na południu. Zasiadam więc i napisze kilka słów podsumowania roku 2023 w wykonaniu naszej małej grupy GMNT.

Rok 2023 zaczęliśmy od  przyznania nagrody w konkursie on-line  w I Banzai MotorSport CUP,  organizowanym przez Grupę Modelarską Banzai Cars &  Bikes . Nasze wyróżnienie otrzymał Szymon Knychalski za Lancie 037 z Hasegawy w malowaniu Martini  do tego blaszka Renessaince i główny gwóźdź programu - żywiczny silnik i przód auta z GPmodelling. Wyróżnienie oczywiście customowe , jedyne niepowtarzalne oraz smakowita nagroda z lokalnego Browaru w Nowym Targu. 

Pełna galeria:

 https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.825558191988177

Pierwszy wyjazd na który się wybraliśmy to marcowy termin i kierunek Bytom na XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2023, tam również przyznaliśmy naszego Grand Prix za świetną dioramę Vistula 2086 Krzysztofa Urbana. Wyjazd był bardzo udany, w końcu zobaczyliśmy się z dawno niewidzianymi znajomymi modelarzami. Relacja z tego wyjazdu oraz zdjęcia i relacja na Eastmodels.sk.

RAPORT XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 25-26 marca 2023 - Kopiuj - GMNT 

EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - REPORT Jána Moravčíka

Kolejnym konkursem na który pojechaliśmy był węgierski Mosonshow 2023, taki Watykan dla modelarzy, ja osobiscie byłem już w 2018,2019. W tym roku konkurs obchodził swoje 25 lecie, a zgromadził ok. 800 modelarzy i ponad 3000 modeli redukcyjnych, coś niesamowitego, jednak jak zawsze będę powtarzał, to jest kultowe miejsce dla każdego modelarza.

Relacja:

RAPORT: 25 edycja Jubileuszowa Mosonshow 2023 21-23.04.2023 - GMNT 

 W tym zacnym konkursie udało nam się zdobyć kilka wyróżnień co jest bardzo wspaniałym osiągnieciem dla każdego modelarza.

Taki medal z Moson to jak medal z Olimpiady.

Maj wiadomo, IV Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga , czyli nasz flagowy konkurs, w końcu jesteśmy jego organizatorami.  W tym roku pobity rekord pod względem ilości modeli w konkursie 760 sztuk i 185 modelarzy,( Polska, Słowacja, Czechy, Węgry) więc międzynarodowy status mamy jak najbardziej. Dodatkowo udało nam się zorganizować dwa tematy warsztatów, była słowacka grupa rekonstrukcji historycznych Dobovy Tabor, rozegrana też została konkurencja GT CUP 2023 organizowana przez czeski IPMS CZECHY.

Relacje:

Podsumowanie: IV PFM CIUPAGA 2023 mamy rekord!!! - GMNT 

EASTmodels.sk - Aký bol štvrtý ročník medzinárodnej modelárskej súťaže Ciupaga 2023? 

Czy V PFM Ciupaga 2024 będzie lepszy? Mamy nadzieję że tak!!!! Już dzisiaj zapraszamy!!!

V Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2024 | Facebook 

EASTmodels.sk - Ciupaga 2024 - aké workshopy čakajú na návštevníkov? 

W czerwcu przy okazji wakacyjnego wyjazdu do Anglii udało nam się odwiedzić angielski konkurs/wystawę w Littleport na  West Anglia Scale Model Show 2023. Również tam przyznaliśmy nasze Ciupagowe wyróżnienie. Oczywiście nie mogło zabraknąć zwiedzania, ja wybrałem się z rodziną i znajomymi do muzeum IWM w Duxford, a jednocześnie odbywał  się tam w tedy piknik lotniczy.

EASTmodels.sk - West Anglia Model Show 2023 - REPORT + fotografie Grzegorza Siutu (POL, SVK, ENG) 

W lipcu na jednodniowym konkursie w Dobczycach, Święto Flotylli Pińskiej - Festiwal modelarski im. kmdr. Bogumiła Nowotnego  był Łukasz, gdzie zdobył wyróżnienie za swój motocykl

Końcem sierpnia zostaliśmy zaproszeni przez Kamila Trembacza z Grupy B  do drugiej edycji Modelatonu, czyli 24 godzinnego maratonu, podczas drużyny musza złożyć i pomalować model, które  zostały wystawione na licytację, a fundusze przekazane na leczenie Bartka Belcarza. Jeszcze przed startem maratonu wpadłem na pomysł żeby na licytacje w tym szczytnym celu przygotować Mystery Box z różnymi giftami naszej grupy i eastmodels. Licytacja naprawdę poszła znakomicie i skrzynia została zlicytowana za 3000- tak , 3 tysiące polskich złotych. Po konkursie również modele zostały zlicytowane. Ogólnie cała akcja zbiórki funduszy zapoczątkowana przez Kamila przyniosła prawie 10 tysięcy złotychz samej akcji MODELATON II.

Relacja:

RAPORT--MODELATON II 19-20.08.2023 - GMNT 

EASTmodels.sk - Modelaton 2023 - vydražte si Mystery Box a pomôžte Bartekovi Belcarzovi 

EASTmodels.sk - Modelaton 2023 - REPORT Grzegorza Siutu 

Końcem sierpnia zmarł fantastyczny modelarz, zarazem bardzo dobry kolega Marek Ziętek. Wielka szkoda, wspaniały człowiek, będzie go brakowało...

EASTmodels.sk - Do modelárskeho neba odišiel Marek Ziętek 

Wrzesień okazał się wyprawą naszą jak na razie najdalszą czyli VIII MODEL SHOW POZNAŃ czyli 1062km tam i z powrotem, organizowany przez naszego dobrego przyjaciela z krainy ziemniaka, Adama Dobranowskiego, który był również u nas Sędzią Głównym. Jako przedstawiciel portalu Eastmodels.sk przeprowadziłem pełną relacje z konkursu.

Relacje:

RAPORT: VIII Model Show Poznań 22-24.09.2023 - GMNT 

EASTmodels.sk - Model Show Poznań 2023 - viac ako 130 fotografií lietadiel a vrtuľníkov 

Ostatnią jak się okazało wyprawą był październikowy  wyjazd do Sumperk na Modelfest Šumperk 2023. Na ten ostatni wyjazd pojechaliśmy Grzegorz, Łukasz , Dawid i kolega z GRUPY B Kuba. Jak się dowiedzieliśmy od organizatora Marka Zindulki w przyszłym roku będzie to już dwudniowy konkurs ze zmiana terminu na  wrzesień.

Relacja:

EASTmodels.sk - Modelfest Šumperk 2023 - REPORT Jána Moravčíka + fotogaléria lietadiel a vrtuľníkov 


W podsumowaniu roku nie może zabraknąć wzmianki o mojej współpracy z portalem Eastmodels, gdzie byliśmy starałem się informować portal nowościami i raportami, a także nowościami i recenzjami od polskich producentów z którymi udało się nam nawiązać współpracę.  Ján Moravčík, dziękuję za to wyróżnienie bycia jednym z Eastmodels.

Dziękujemy wszystkim za spotkania, rozmowy, pozdrawiamy starych i nowych znajomych i życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku. I tak rok 2023 zakończyliśmy, co przyniesie nowy 2024, ano może jeszcze lepszych wyjazdów i spotkań modelarskich. 

Z góralskim pozdrowieniem Grupa Modelarska Nowy Targ.

/Grzegorz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.