Flag Counter
RAPORT--MODELATON II 19-20.08.2023

Modelaton II 2023 , czyli 24h maraton modelarski zakończony. Modele zostały ukończone przez wszystkich uczestników i zostaną przekazane na licytację, a fundusze przekazane na leczenie Bartka Belcarza.

Miejsce:  Hackerspace Kraków 

Liczba uczestników: 4 drużyny

 START: sobota 19.08.2023 

Czas: 12:00 

KONIEC: niedziela 20.08.2023 

Czas: 12:00 

Uczestnicy to: 

Modelaton staff / Grupa B: 

 • Kamil Trembacz
 • Michał Pietrusiak
 • Piotr Słomiński
 • Bartek Kirsek (vel. Bartek Ki) 

 LICZYNITY 

 • Sebastian Pluta (vel. Seb Andy)
 • Michał Pomperski
 • Tomasz Kaszuba
 • Kuba Chłodek

 GRUPA B 

 • Karol Konwerski
 • Robert Gobiecki (vel. Goblin)
 • Wojtek Kucza
 • Kuba Ścisłowicz (vel. Niedźwiedź)

 Grupa Modelarska Nowy Targ 

 • Grzegorz Siuta
 • Paweł Jethon
 • Piotr Walicki

Zaczęliśmy z lekkim poślizgiem bo o 12:19, temperatura była oczywiście ekstremalna bo na zewnątrz było ponad 30 stopni Celsjusza, a w stalkerowym bunkrze niewiele mniej. Wiatraki chodziły również przez ponad 24 godziny i dawały tak nam potrzebny  lekki powiew wiatru. Wszystkie drużyny będą sklejać model od sponsora wydarzenia znakomitego polskiego producenta  ARMA HOBBY, a model to HURRICANE MK.IIc w skalki 1/48.


Każda drużyna ruszyła z kopyta i do godzin wieczornych większość miała modele zamknięte. Noc należała głownie dla tak zwanych malarzy. Powiem krótko , LEVEL HARD, jak zapowiadał Kamil "...nie ma miękkiej gry..."


Wiadomo, niektórzy w nocy z każdej z drużyn  udali się na krótkie drzemki, a od wczesnych godzin porannych jako "świeże siły" ruszyli z pomocą. Niektórzy z nas naprawdę pracowali 24h przy modelach, a  zmęczenie połączone z upałem dawało o sobie znać. Im bliżej godziny wyznaczonej do zakończenia modele zaczęły wyglądać jak modele, a uczestnicy jak rozładowane baterie...

Należy również napisać że nasz modelarski maraton odwiedziła urocza jak zawsze Lidia Egresi i była obecna do zakończenie tej edycji Modelatonu. 

 Pierwsze drużyny które ukończyły swoje modele to :

 STAFF/Grupa B w czasie 21h 15min

GMNT w czasie 21h 30min  

Grupa B w czasie 23h

Liczynity w czasie  23h35min

Oczywiście na koniec tego maratonu, zostały  przydzielone punkty przez uczestników, ale nie o wyniki tutaj chodzi, najważniejsza atmosfera, ludzie, modele i szczytny cel.

"W Modelatonie element rywalizacji jest tak znikomy, że prawie pomijalny, ale wewnętrzny konkurs został rozegrany i należy opublikować jego wyniki! Zanim to nastąpi należy pokrótce wyjaśnić zasady oceny. Na koniec wydarzenia każda ekipa otrzymała 3 kartki (tyle, ile było przeciwników) z głosami o wadze odpowiednio: 3, 2 i 1 pt. Ze względu na fakt, że grup było 4, a na siebie głosować nie wolno, do uzyskania było max. 9 punktów. I tyle właśnie otrzymała Grupa Modelarska Nowy Targ, która wygrała II edycję Modelatonu! Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy: 

2. Liczynitów 

3. Grupy B

4. Staffu + Grupy B

Szczegóły pod zdjęciami naszych modeli. Tym razem po delikatnej obróbce i usunięciu paprochów, których na naszym "polowym" studiu foto nie brakowało "- Kamil Trembacz

Modele które zostały wykonane przez uczestników maratonu będą wystawione na licytację , a dochód zostanie przeznaczony na leczenie Bartka Belcarza.

 Galeria: 

https://www.facebook.com/media/set?vanity=GrupaModelarska&set=a.594622199552064

Naszej grupie modelarskiej było bardzo miło uczestniczyć w tym szczytnym celu jakim był Modelaton II. Wielkie brawa dla Kamila Trembacza oraz Michała Pietrusiaka za zorganizowanie tego maratonu modelarskiego.

A o co w tym chodzi ktoś zapyta? Ano oto aby złożyć, pomalować i wykończyć finalnie model w przeciągu 24H. Można użyć tylko zawartości pudełka jak i dostarczonych przez organizatora dodatków. Farby , narzędzia drużyny przywożą swoje. Technika i podział zadań w drużynie również dowolna.

Wykonane modele będą przeznaczone na licytację z której dochód będzie przeznaczony na leczenie Bartka Belcarza.

‼️Walczymy o Bartka‼️ • Zostań Aniołem (zostananiolem.pl) 

Partnerem Medialnym wydarzenia jest także EASTmodelsk.sk.

W piątek 18.08.2023 zakończyła się licytacja naszej skrzyni która osiągnęła cenę 3000pln, a całość kwoty została wpłacona przez wygrywającego licytację leczenia Bartka Belcarza.

Mystery Box:

/Grzegorz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.