Flag Counter
Podsumowanie: IV PFM CIUPAGA 2023 mamy rekord!!!

Ciupaga, Ciupaga i po Ciupadze. Weekend minął bardzo szybko, przynajmniej dla nas, bo zaczął się już w piątek od 16:00, jedno mrugnięcie okiem i już była niedziela 16:00, a my znów byliśmy w pustej sali, no ale zaczym do tego doszło trochę to trwało.

...od ustalenia daty naszego konkursu, który był podany jak zawsze 9 miesięcy wcześniej, nastąpiły powolne przygotowania, pytacie dlaczego tak wcześnie ?/ ponieważ główną prace organizacyjna  bierze na siebie Grzegorz oraz Paweł, a wiadomo każdy pracuje, każdy ma większe problemy lub mniejsze, a co z tego mamy?/satytsfakcję i zadowolenie kolegów modelarzy...

PIĄTEK                                                                                                              

Jak zwsze na 16:00 i wkraczamy do akcji. Zespól Golf Mike November Tango (GMNT Grupa Modelarska Nowy Targ) oraz nasi znajomi i rodzina przystąpiła do przygotowania sali w szkole podstawowej nr 11. Jak zawsze wszystko poszło idealnie jak w szwajcarskim zegarku  po 3h  miejsce festiwalu było gotowe.

SOBOTA                                                                                                         

Budzik 6:30, zwarci i gotowi ruszyliśmy do boju, dlaczego tak wcześnie, a dla tego że już po 7:00 czekał zaproszony przez nas Martin Baran z Dobový Tábor ze Słowacji, który przywiózł bardzo liczna kolekcje militariów z drugiej wojny światowej.

8:00 sala festiwalu otwarta i gotowa dla uczestników. Również i w tym roku giełda modelarska na której były obecne dwa sklepy modelarski, jeden z Czech a drugi ze Słowacji, a byli obecni też polscy producenci jak Techmod, FPW model czy GPM Modele Kartonowe.

Na naszej rejestracji jak zawsze niezastąpiona Natalia Siuta i Katarzyna Węglarczyk, a praca i wydawanie kart startowych odbywało się bardzo sprawnie i szybko.

Przybyli dawno niewidziani nasi dobrzy znajomi, nie wymienimy wszystkich, których wyściskaliśmy,  bo zajęłoby cały artykuł, ale chyba każdy się domyśla o kogo chodzi. Obecna była załoga teamu EASTmodel.sk, redaktor naczelny Ján Moravčík  i zastępca Lukas Kvietok, którzy przeprowadzali relację na swoim portalu z naszego konkursu. Były również dwa stoliki klubowe, Grupa Modelarska Banzai Cars&Bikes oraz IPMS Polska, a prezes pan Piotr Wit przybył do nas aż ze Szczecina. Odwiedziła nas TVP oddział Kraków, było można o nas usłyszeć w telewizji ogólnopolskiej ,  Kronice oraz w Teleekspressie..

Podhalański Festiwal Modelarski - Teleekspress TVP 

Kronika od 6:10

Kronika: 27.05.2023, 16:30 (tvp.pl) 

Nasze dziewczyny Postapo były również obecne , Ola oraz Agata prezentowały się jak zawsze przepięknie. Oczywiście Agata to darklady86 , cosplayerka z podkarpacia, ale już drugi rok z rzędu nas odwiedza, za co jej serdecznie dziękujemy.

Oczywiście na stoliku Banzai Cars&Bikes jak zawsze było dużo pojazdów cywilnych, a sama grupa ufundowała nagrody i 4 specjalne wyróżnienia w kategoriach samochodowych , orginalnie nazwana Złote Tłoki, a dla juniora Złota Świeca.


Ten rok był rekordowy dla nas organizatorów. Zarejestrowało się  770 modeli łącznie 189 modelarzy z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Serbii, a na klubowych stolikach było kolejne 90 modeli. Na miejscu po odliczeniu 4  zarejestrowanych modelarzy i 10 modeli było obecnych 760 modeli w naszym festiwalu, jak dodamy liczby ze stolików klubowych robi się cyfra prawie 850 modeli!!!!!!!  Samych samochodów było ponad 120 sztuk.

Dodatkowym wydarzeniem było rozegranie konursu z seri GT CUP 2023 organizowanego przez IPMS Czechy, Jan Merhaut, a nasz konkurs był traktowany jako konkurs premium. Dodatkowo były przyznane nich  nagrody specjalne. Jan , dziękujemy.

Coś niesamowitego, a wszystko dzięki wam drodzy koledzy modelarze, bo to wy tworzycie statystyki, a my tylko organizujemy miejsce.

W sobotę odbywały się także dwa warsztaty , jeden prowadził Jan Moravcik, a drugi Daniel Odziemkowski. Video z tych warsztatów już niedługo , dzięki eastmodels.sk.

13:00 odprawa sędziowska, poprowadzona przez Adama Dobranowskiego z Poznania, a skład sędziowski był następujący:

Team A  lotnictwo

Adam Dobranowski  Hercules III Poznań 

Kamil Trembacz Grupa B  

Piotr Walicki GMNT


Team B  pancerka

Paweł Jethon GMNT

Mateusz Dziwisz Panzer Silesia

Krystian Szczepański IPMS Polska


Team C   dioramy, figurki

Marcin Wojtaś GMNT 

Łukasz Węglarczyk GMNT  

Tomasz Wawerski Agtom


Team D kartony

Roman Kosakowski GMNT  

 Krystian Szczepański IPMS POLSKA


Team E pojazdy cywilne

Anna Wójtowicz GMB&B  

Andrzej Jaros GMBC&B   

 Grzegorz Siuta GMNT

W sobotę mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę, a raczej nam zrobiła niespodziankę Egresi Lídia , córka András Egresi, organizatora Mosonshow, konkursu modelarskiego na Węgrzech i jest to największa impreza modelarska. Lidia, DZĘKUJEMY!!! Dla nas to była to super niespodzianka i niesamowity zaszczyt.

Im później tym mniej ludzi ,a oznacza to jedno coraz bliżej 18:00 czyli godziny gdzie zamykamy sale dla reszty. Ostatnie szlify sędziowskie i praca, tym razem przy komputerze, statystyki, lista wyników, dyplomy.....

WYNIKI konkursu:

19:00 to już tradycja czyli spotkanie integracyjne w Oberży pod Różą, ale z stamtąd  już relacji nie będzie.

Reszta zdjęć.

NIEDZIELA

7:30 , czas start ostatniego dnia festiwalu. Paweł od rana uwijał się razem z Natalią i Jolą żeby nagrody dla zwycięzców były przygotowane, a od nas zawsze każdy wyróżniony modelarz wraca z medalem , dyplomem lub kilkoma i nagrodami rzeczowymi, a dzięki hojności naszych sponsorów była cała góra, a wszystko było pokazane w naszym "rogu obfitości".

Aktualnie firmy , które wspierły nasz konkurs:

Im bliżej godzin południowych tym więcej ludzi. Jan zaproponował jeszcze wywiad na portal Eastmodels, który nagraliśmy na zewnątrz.

13:00 to już powolne pakowanie modeli, a ceremonia rozdania nagród zaplanowana była na godzinę 14:00.

Na rozdanie nagród przybył oczywiście burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha oraz gospodarz obiektu , Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy AK, Robert Furca.

Równo o 14:00 zaczeliśmy ceremonie zakończenia. Jak zawsze przy mikrofonie niezastąpiony Paweł Jethon oraz Grzegorz Siuta, głowni winowajcy tegoż konkursu. Do  wręczenia nagród pomagały nasze przepiękne góralki, Natalia Siuta, która wszystko pięknie i technicznie zaplanowała,  Aleksandra Siaśkiewicz, Dominika Steskal oraz Agata Janas, taka nasza podkarpacka góralka, które to wręczały zwycięzcom nagrody.

 Zaczęliśmy  jak zawsze od najmłodszych modelarzy, a zostali nagrodzeni wszyscy czyli 42 młodych ludzi, bo każdy mały  modelarz jest cenny i motywujemy ich do dalszej pracy. Na samym końcu, już po przyznaniu wszystkich  wyróżnień i nagród specjalnych, przyszła kolej na nasze "crème de la crème", czyli Best of Postapo i NOJPIYKNIYJSY POLOWAC im.kpt.pil.Tadeusz Schiele .

1.Marcin Matejko   za   PZL P.6     IPMS Świdnica                     2.Wojciech Buba    za  PZL P.11c     Żory                                     3.Sławomir Grochmalski   za   P-51 D     Gryfino

I jak to już jest, kiedy zakończenie dobiegło końca, pozostał czas pożegnań, uścisków. Dla nas pozostało wielkie sprzątanie, ale dzięki naszemu wspaniałemu  zespołowi, poszło szybko i sprawnie.

Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zdjęcia Niedziela


Planujemy konkurs w dwójkę, wraz z Pawłem jesteśmy  mechanizmem zapłonowym, ale bez reszty GMNT,  naszych  żon, dzieci, rodziny i znajomych sami nie dalibyśmy rady tego wszystkiego pięknie zorganizować w tak krótkim weekendzie. Podziękowania należą się również pracownikom szkoły za pomoc. 

Dlatego chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszej rodzinie i znajomym, bez waszego wkładu, tego festiwalu by niebyło. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie.

Raport EASTmodels.sk:

EASTmodels.sk - Aký bol štvrtý ročník medzinárodnej modelárskej súťaže Ciupaga 2023? 

Lotnictwo:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - more than 180 photos of aircrafts! 

Pancerka:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - gallery of AFV 

Dioramy, Figurki:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - gallery of diorama & figures 

Pojazdy Cywilne, okręty, modele junior, młodzik:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - civilian vehicles, ships, childrens models, paper models and others 

Raport:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - Nowy Targ hlási 760 modelov - REPORT Jána Moravčíka 

Top 8 modeli EASTmodels.sk

EASTmodels.sk - TOP 8 models of Ciupaga 2023 

Nasza Galeria, galerie po kliknieciu w dzień:

SOBOTA

NIEDZIELA

MODELE WYRÓŻNIONE/Grzegorz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.