Flag Counter
RAPORT XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 25-26 marca 2023

Modelarski sezon właśnie się rozpoczął, a start wyznaczył XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 25-26 marca 2023 . My udaliśmy się w 4 osoby z naszej grupy, Grzegorz, Łukasz młodzik Dawid a na miejscu spotkaliśmy się z Marcinem.

Jak wiadomo w Bytomiu zawsze jest duża ilość modeli, modelarzy i sprzedawców. Samych modeli bytomska hala zgromadziła prawie 1400 sztuk i jest to chyba rekord tego konkursu, a samych startujących seniorów było jakieś 300 osób. Imponująco prezentowała się giełda gdzie zgromadziła ok. 50 sprzedawców.

My  na miejscu byliśmy  o godzinie 10:00 i po wypakowaniu naszych modeli na stoły ruszyliśmy  na  zakupy i oglądanie tych zacnych prac modelarskich, a było co oglądać.

Były wreszcie spotkania z dobrymi znajomymi modelarzami z którymi dawno się nie widzieliśmy. Ciężko wszystkich wymienić i ze wszystkimi umieścić zdjęcia, dlatego tylko mały urywek spotkań. Był też cześć ekipy z Eastmodels , której jestem przedstawicielem na Polskę.  Ja jako przedstawiciel najlepszego modelarskiego portalu internetowego EASTmodels.sk miałem troszkę jeszcze dodatkową prace z szefem portalu Jánem Moravčíkiem, szczegóły wkrótce na naszej stronie oraz EASTmodels.

Była również okazja spotkać organizatora Mosonshow Andrása Egresi i jego córki, która świetnie mówi po polsku i i była naszym tłumaczem.

Spotkaliśmy naszego dobrego znajomego z Poznania, Adama Dobranowskiego, który będzie sędziom głównym na naszym konkursie  w maju. 

Naszego jak zawsze skromnego Grand Prixa przyznaliśmy za świetną diormkę Vistula 2086 Krzysztofa Urbana.

Wieczorem w hotelu gdzie mieliśmy nocleg z  naszymi przyjaciółmi Słowakami i Czechami , odbyło się słowiańskie spotkanie przy rumie, a  rozmowy toczyły się do późnych godzin nocnych.

Niedziela minęła nam bardzo szybko, sala otwarta od 9 rano , a około godziny 12:00 można było już pakować modele.

Ceremonia zakończenia odbyła się o wyznaczonej godzinie czyli 13:00, nie zostaliśmy do końca ceremonii, ponieważ nasz kolega pracuje za granica i musiał jeszcze się spakować na kolejny wyjazd tym razem do pracy.

Nasza grupa też coś dostała, mianowicie Dawid w młodziku wyróżnienie za Subaru Impreza oraz od Grupy modelarskiej Banzai Cars and Bikes, a także Marcin za Scamell Pioneer w skali 1/72 w kategorii MASTER.


Później została nam tylko   już podróż do domu.

Bytom, do zobaczenia next year.

Linki do poszczególnych galerii:
Lotnictwo:
EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - viac ako 240 fotografií modelov lietadiel! 
Pancerka:
EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - fotogaléria bojovej techniky 

Dioramy i Fgurki:

EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - fotografie diorám a figúrok 

Pojkazdy Cywilne, sc/fi, okręty:

EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - lode, civilné vozidlá, scifi a ostatné 

Końcowy RAPORT portalu EASTmodels.sk z konkursu w Bytomiu Jána Moravčíka:
EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - REPORT Jána Moravčíka 


/Grzegorz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.