Flag Counter
RAPORT: XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024

Jak wiadomo, kiedy zbliża się marzec każdy myśli już o Bytomiu, międzynarodowym  festiwalu/konkursie modelarskim. W  tym roku odbył się w dniach 16-17 marca, a zgromadził pokaźną liczbę  zarówno modeli i modelarzy: 

Wszyscy: 442

  • Senior: 300
  • Junior: 50
  • Młodzik: 92   

Modele

Ilość: 1562

  • Plastik: 1562
  • Karton: 0
  • Senior: 1248
  • Junior: 154
  • Młodzik: 160

My wybraliśmy się w 3 osoby plus nasz młodzik Dawid.  Z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy o 7:00 rano w dobrze znanym kierunku. Po drodze obowiązkowo zatrzymaliśmy się w znanej ekskluzywnej restauracji na A4 za bramkami, a tam zaopatrzeni w kawę i lekkie śniadanko ruszyliśmy dalej w kierunku Bytomia.

Na miejscu byliśmy przed godzina 10:00. Wiadomo etap pobrania kart startowych, wypakowania naszych modeli i uffff...... wreszcie można odsapnąć. Najgorszy modelarski  etap zaliczony czyli wypakowanie tych naszych modelarskich skarbów. Oczywiście ciut przed nami dotarli nasi przyjaciele z Eastmodels.sk, którzy mieli przeprowadzić także relacje z konkursu w Bytomiu.

Sobota mijała bardzo szybko. Ilość modeli była imponująca, nawet ciężko było na spokojnie przyglądnąć się pracą modelarskim, ponieważ  panował ruch jak w ulu. Oczywiście nagraliśmy kilka promocyjnych filmików na nasz konkurs który odbędzie się w maju mniej więcej z naszym przyjacielem z Poznania czyli Adamem Dobranowskim, a będzie on również Sędzią Głównym oraz Janem Moravcikiem, jego przedstawiać raczej nie musimy. Sobota to także czas zakupów, dużo stoisk handlowych robi dużo dobrego po kieszeniach modelarzy, a firma Eduard miała -20-25%  na swoje produkty a rozchodziły się im bardzo szybko i panował tam dość spory ruch.

Nasz wybuchowy Grand Prix oraz znakomity złoty trunek przyznaliśmy pracy, która przypadła nam do gustu, a my dostaliśmy również podziękowania od organizatora.

Na hotelu byliśmy po 16:00, hotel ten sam co w tamtym roku, przypadł nam na wyjazdową bazę, a na wieczorną kolację i After Party umówiliśmy się z ekipa Eastmodels. Jak wiadomo większość modelarzy integruje się w Karliku, my postanowiliśmy ingerować się niczym Słowianie. Cóż można powiedzieć o wieczornym biesiadowaniu? Było wybornie, a eMLTówka jak to chłopaki stwierdziły że smakuje jak tutti frutti....

Poranek.....ot wiadomo, po nocnym mieszaniu, co niektórzy prezentowali się jak po maratonie 24h. Szybkie śniadanko na McDonaldzie i jazda na hale żeby zdążyć przed tłumem ludzi, przeglądnąć przewspaniałe modelarskie prace. 

Niedziela szybko mija, za szybko, bo od 11:30 można było pakować swoje modele, a na następnie sala została przygotowana na ceremonie zakończenia na godzinę 13:00.  Nasza wyjazdowa 4 nie wracała na tarczy lecz z tarczą. Trzy wyróżnienia dla Grzegorza i jedno dla Dawida. to duży sukces. Jednym słowem wyjazd i uczestniczenie w tym międzynarodowym konkursie zostało  zwieńczone wisienką na torcie.

Po ceremonii rozdania nagród i zakończeniu festiwalu wiadomo, czas pożegnań i wio do domu..... 

Bytom, widzimy się w 2025.

Relacja video od eastmodels.sk


Relacje i galerie:

RAPORT:

EASTmodels.sk - Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024 - REPORT Jána Moravčíka 

LOTNICTWO:

EASTmodels.sk - Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024 - aircraft gallery 

PANCERKA:

EASTmodels.sk - Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024 - AFV gallery 

DIORAMY:

EASTmodels.sk - Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024 - gallery of diorama 

POJAZDY CYWILNE:

EASTmodels.sk - Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024 - gallery of civilian vehicles 

FIGURKI, OKRĘTY, SCFI oraz INNE

EASTmodels.sk - Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024 - gallery of figures, scifi, ships and others 


/Grzegorz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.