Flag Counter
Mosonshow 20-21.04.2024

Mosonshow, nazwa która elektryzuje pasjonatów modelarstwa, wydarzenie na które z każdego zakątka  świata wybierają się modelarze, taki modelarski Watykan. To już 26 konkurs w tym węgierskim mieście.

My oczywiście na ten wspaniały konkurs wyjeżdżamy w piątek przed południem, na spokojnie jedziemy po 16:00 na arenę na której odbywa się ten zacny konkurs, pobieramy karty startowe i wykładamy swoje prace. W tym roku konkurs zgromadził 3021 modeli i 924 modelarzy z całego świata. Naprawdę pokaźne liczby, a różnorodność prac cieszy oczy. Najwięcej o dziwo było modelarzy z Włoch 173, Węgrzy 160 , Czechy 128, Polska 120, Słowacja 59, takie TOP 5. Byli również z takich zakątów świata jak Polinezja Francuska, Wietnam, Peru, Kuba.

Był to też ostatni konkurs pod wodza dobrze znanego  András Egresi, człowiek dusza tego konkursu, jak będzie dalej wyglądał konkurs w Moson? To dopiero się okaże...

Piątek i sobota minęły bardzo szybko, oczywiście było mnóstwo modelarzy, a z każdym miło było się spotkać i porozmawiać. Był też cały team Eastmodels.sk, no i wyszło rodzinne zdjęcie z Janem Moravcikiem na czele jako Redaktora Naczelnego portalu.

 Sobotni wieczór to już tradycja, modelarskie rozmowy i nie tylko w świetle znakomitego Tokaja....

undefined

W niedziele rano nastawieni bojowo, jakby ktoś chciał ciupagę w plecy /a kilku osobą to by się przydało/  ruszyliśmy z miejsca noclegu na Mosonshow. Naszego Grand Prixa przyznaliśmy  takiej oto winiecie z opuszczonym bardzo znanym wehikułem  czasu, a  autorem tego był Viktor Szőke. Miłą niespodzianka było klubowe wyróżnienie dla SU25 w skali 1/72 - autor Grzegorz Siuta, od modelarzy z Model Klub Šumperk z.s .  W konkursie Mosonshow w tym roku nic więcej nie wygraliśmy, ale wyprawa jak zawsze super.

Mosonshow widzimy się na 27 edycji w 2025.

Galerie modeli:

EASTmodels.sk - Mosonshow 2024 – piatkový report Jána Moravčíka 

EASTmodels.sk - Mosonshow 2024 - more than 500 photos of aircrafts! 

EASTmodels.sk - Mosonshow 2024 - gallery of AFV 

EASTmodels.sk - Mosonshow 2024 - gallery of diorama 

EASTmodels.sk - Mosonshow 2024 - gallery of civilian vehicles, sci-fi, ships and others 

EASTmodels.sk - Aká bola Mosonshow 2024? /Grzegorz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.