Flag Counter
RAPORT: VII Konkurs Modeli Redukcyjnych "Galicjada 2021" 6-7 listopad

Galicjada i po Galicjadzie , ale w naszym skrócie.

W stronę Krosna wyruszyliśmy w sobotę po 7:00 , a po pokonaniu 180km i 3 godzinach jazdy byliśmy już na miejscu. Wybraliśmy się w następującym składzie: Grzegorz, Paweł, Piotr, Łukasz oraz Dawid.


Tradycyjnie Galicjada odbywała się w Regionalnym  Centrum Kultur Pogranicza  w Krośnie. Na miejscu byliśmy po 10:00. Pobraliśmy karty startowe i rozłożyliśmy modele. Tym razem również Łukasz zabrał ze swojej modelarskiej jaskini 3 sztuki.

Gospodarze na dzień dobry przywitali uczestników kawą, herbatą, była też drożdżóweczka  i inne słodkości.

Nie zabrakło również postaci cospley. Udało nam się zobaczyć Czerwonego Kapturka, Rycerza , postać Postapo ☢️ oraz  Assasinke 😁🤭😍 , która oczarowała uczestników. Można było też obejrzeć wystawę klocków LEGO, zagrać w planszówki i zobaczyć makietę kolejki elektrycznej.

O 13:00 były zaplanowane warsztaty modelarskie, które prowadził Mirosław Serba.

Później zjedliśmy szybki obiad w postaci pizzy i udaliśmy się zameldować do naszego hotelu. Tym razem nie było klimatu jak na poprzednim  wyjeździe,  ale hotel całkiem, całkiem... . Nie baliśmy się, że nocą wytną nam katalizator z auta lub nerkę 😁.

O 15:00 pojechaliśmy zwiedzić Prywatne Muzeum Podkarpackich Pół Bitewnych. Spędziliśmy tam prawie dwie godziny. Szczerze polecamy to miejsce. Prowadzą je przesympatyczni ludzie, którzy zebrali naprawdę pokaźną kolekcję militariów, a także posiadają ogromną wiedzę na temat zebranych eksponatów i umieją ją w ciekawy sposób przekazać.

Później wróciliśmy na RCKP, gdzie prace sędziowskie zostały zakończone i udaliśmy się do klubu K15 na imprezę integracyjną. Gospodarze Galicjady niesamowicie się postarali. Była pizza i wiele innych, ale szczegółów imprezy nie możemy zdradzić. Jednym słowem niech żałują Ci, których nie było.

Po godzinie 21:00 udaliśmy się w stronę naszej bazy noclegowej na zasłużony odpoczynek po ciężkim dniu eksploatacji terenu skażonego zaraźliwym hobby jakim jest modelarstwo.

Niedziela minęła standardowo. Zjedliśmy śniadanko, uzupełniliśmy płyny, załadowaliśmy tlen, przeczyściliśmy sprzęt i ruszyliśmy na miejsce konkursu.

Tamtego dnia nie zabrakło również pogawędek między modelarzami. Tutaj chcieliśmy serdecznie pozdrowić modelarzy z Bielska Białej, czyli Bielską Strefę Modelarska, Panzer Silesia, Sęp Mińsk Mazowiecki oraz sponsorów Banzai CARS i SC/FI , Andrzej Jakus z MaxHobby  i oczywiście gospodarzy tego konkursu, czyli Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych - "Galicja".


Rozdanie zaplanowane było na 12:00.

Grupa Modelarska Nowy Targ  wróciła z tarczą z VII Konkurs Modeli Redukcyjnych "Galicjada 2021" :

Łukasz Węglarczyk w kategori BA - wszystko inne.

Paweł Jethon w kategori i OP - okręty podwodne,  PWGS - Pojazdy gąsienicowe  oraz LOM samoloty odrzutowe

Grzegorz Siuta PC pojazdy cywilne. 

Dawid Siuta za prace modelarskie.
Nasz GRAND PRIX -S.T.A.S.E.K. powędrował dla: Mirosław Serba.Na koniec czas pożegnań, podziękowań, pakowania i obieramy kierunek na Nowy Targ.

Wedle statystyk organizatora na miejscu było 459 modeli plastikowych i kartonowych oraz 101 uczestników. Impreza świetna, zorganizowana w trudnych czasach, kameralna. Jedynym mankamentem była za mała przestrzeń na modele. Oczywiście to już nie wina organizatorów. Taką miejscówkę dostali w RCKP i wykorzystali ją najlepiej jak mogli.Dziękujemy Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych - "Galicja"  i czekamy na Galicjada 2022 ,na której się pojawimy😁☢️.

Relacja Krosno24.plWyniki organizatora:

Wyniki.xlsx (sklejam.eu) 


GALICJADA NASZYM FOTOGRAFICZNYM SKRÓCIE:

Zdjęcia Galicjada 2021

/GS

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.