Flag Counter
RAPORT: Modelarskie Błonia 3.09.2022r

Wreszcie  po długim czasie  w Krakowie odbył się konkurs modelarski zorganizowany przez Tomasza Wawerskiego , właściciela Sklepu Modelarskiego Agtom, zlokalizowanego przy ul. Mogilskiej 97 w Krakowie tam również znajduje się  Modelarnia Agtom . Na konkurs udaliśmy się w trójkę , Grzegorz , Paweł i Dawid.

Konkurs odbył się pod nazwą Modelarskie Błonia , gdzie sama nazwa wskazuje miejsce tego modelarskiego święta czyli krakowskie Błonia.Ze strony organizatora"

Już w sobotę, 3 września spotykamy się w Krakowie i z widokiem na Błonia, Wawel oraz Kopiec Kościuszki, w modelarskim towarzystwie będziemy podziwiać modele konkursowe, słuchać historycznych prelekcji, sklejać, malować, grać... a w przerwach zajadać się przysmakami z okolicznych food trucków w Strefie Błonia. Co tu dużo mówić - zapowiada się prawdziwe MODELARSKIE ŚWIĘTO w Krakowie! 

Miejsce fajne i atrakcyjne , imprez dodatkowych dużo, pokazy modeli RC, grupa ASG Fubar 13th Kraków , pokazy gier bitewnych, warsztaty modelarskie dla chętnych, stoisko handlowe sklepu Agtom oraz super przygotowane i zaprezentowane wykłady historyczne przez Mikołaj Kamieniecki , a dla zgłodniałych strefa Food Trucków.Wstępny harmonogram prezentacji historycznych: 

12:30 - "Wojny kamuflaży" 

14:00 - "Mundur i jego koloryt" 

16:00 - Wykład główny! "Kolory wojny" 

17:30 - "Pole bitwy - inspiracje modelarskie"

Każdy z wykładów trwał około 45-60 minut.

Masa nagród , które były zgromadzone dla zwycięzców , była naprawdę imponująca.

Spotkaliśmy też znanych modelarzy z którymi jak zawsze pogawędki są nieocenione.

W sumie było 10 kategorii startowych (Junior osobna kategoria), może trochę kocioł jak to co niektórzy stwierdzą (samoloty śmigło, odrzutowe razem przykładowo, rozdzielone jedynie na skale), ale rejestrując modele każdy wiedział na co się pisze. 

Terminarz konkursowy:

10:00 - 12:00 - Przyjmowanie modeli 

10:00 - 17:00  - Wystawa modelarska i ocenianie modeli przez sędziów

17:00 - 18:00  - Odbiór modeli

19:00 - Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

Galeria: 

1. Galeria Agtom

2. Facebook 

Zarejestrowanych modeli było 285 co jak na pierwszy raz i jednodniową imprezę był świetnym wynikiem. My mieliśmy zaszczyt pomóc podczas sędziowania, oczywiście w kategoriach których nie braliśmy udziału.

Nasza "Ciupaga" powędrowała tym razem do autora tego modelu:

Nie zostaliśmy na ogłoszenie wyników, sprawy rodzinne, i musieliśmy po 17 ruszyć do domu.

Paweł Jethon uzyskał dwa wyróżnienia  w Okrętach oraz w Lotniczych 1/72 oraz Dawid Siuta.

Ogólnie wrażenia świetne, fajnie zorganizowana impreza w fajnym miejscu. Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki by znów w przyszłym roku tutaj zawitać.

Najważniejszym wyróżnieniem były Złote Smoki 2022

Czekamy na materiał video Tomasza Wawerskiego z konkursu, który umieścimy w tym artykule.

Wyniki Konkursu:

TABELA WYNIKÓW
Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.