Flag Counter
RAPORT: Slovak Open 2022


11 czerwca 2022  na Słowacji w miejscowości  Rimavska Sobota odbył się konkurs modelarski Slovak Open 2022 , na który wybraliśmy się w składzie Grzegorz Siuta, Paweł Jethon, Piotr Walicki i Dawid Siuta.  Wyruszyliśmy wcześnie rano, kiedy promieniowanie radioaktywne jest najmniejsze, ubrani w nasze stalkerowe kombinezony oraz zaopatrzeni w urządzenia wykrywające anomalie, przed godzina 6 rano byliśmy w drodze, a nawigacja pokazywała 3 godzinki jazdy na 165km.  

Jechaliśmy droga, głownie  słowacką Route 66, polecamy każdemu :).Kręta , z podjazdami i zjazdami droga wiła się przez las i dolinki. Bujanie niczym w stalkerowym  pojeździe  na wyprawie w nieznane , rekompensowała nam pięknymi widokami.

Na miejsce dotarliśmy coś około 9 rano, zaparkowaliśmy samochód i standardowo udaliśmy się aby wypakować nasze modele.  Spotkaliśmy jak zawsze uśmiechniętych i wesołych znajomych ze Słowacji, Czech i Polski.


Później udaliśmy się na zwiedzanie miasteczka gdzie zjedliśmy  posiłek i uzupełniliśmy płyny. 


Ogólnie było ponad 500 wystawionych modeli. My nasz objazdowy Grand Prix przyznaliśmy dioramie Zombie Patrol, która nam się spodobała. Po ocenie sędziowskiej spakowaliśmy modele i czekaliśmy na ceremonie wręczenia wyróżnień i zakończenie  festiwalu.


Wyniki z konkursu :  Facebook  

Dostaliśmy:

Paweł Jethon 1 wyróżnienie

Grzegorz Siuta 2 Wyróżnienia

Dawid Siuta 1 wyróżnienie  Po zakończeniu ceremonii oczywiście wspólne zdjęcia, pożegnania  no i w drogę do Polski. Fajnie było znów spotkać Jan Moravcik, Lukas Kvietok, Marek Zindulka, który nas zapraszał do siebie na MEMORIÁL ROBERTA VYSLOUŽILA 2022 | Facebook,  Który odbędzie się 8 Pażdziernika tego roku w Dům Kultury Šumperk.

GALERIA z naszego wyjazdu:

Facebook SLOVAK OPEN 2022


SLOVAK OPEN 2022-REPORT MARKA ZINDULKY – Model klub Šumperk (modelklub-sumperk.cz) Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.