Flag Counter
RAPORT: MODELFEST ŠUMPERK 2022


897 modeli na konkursie  w seniorze 36 kategorii, dla młodych zawodników łącznie 12, dużo sprzedawców, super atmosfera i dobre piwo.....ale po kolei.

Na kierunek Sumperk-Czechy  do naszych słowiańskich sąsiadów  wybraliśmy się już w  piątek przed południem w składzie Grzegorz Siuta i Paweł Jethon z naszej modelarskiej grupy, a z Krakowa wybrali się z nami Kamil Trembacz, Michał Pietrusiak oraz Tomasz Wawerski repezentujący Sklep Modelarski Agtom. Punkt kontrolny ustaliliśmy z chłopakami w Suchej Beskidzkiej gdzie zapakowaliśmy się wszyscy w jeden wóz bojowy.

 330km i prawie 5 godzin jazdy robiły swoje, ale było wesoło  czasami aż za bardzo. Po 17 byliśmy już na miejscu pod domem Kultury w Sumperku gdzie przywitaliśmy się z gospodarzami konkursu, głownie z Markiem Zindulka , a także z naszymi słowackimi przyjaciółmi  z eastmodels.sk Ján Moravčík (Cabinscalemodels), Lukas Kvietok oraz poznaliśmy osobiście hiszpańskiego modelarza Jorge Porto Del Corrala, który razem z Janem miał prowadzić warsztaty w sobotę.

Czekając na jeszcze jednego naszego dobrego przyjaciela z Poznania , czyli Adama Dobranowskiego, którego namówiłem na przyjazd do naszych południowych sąsiadów, zaczęliśmy rozpakowywać modele i nawodniliśmy nasze wyczerpane jazdą organizmy.Następnie udaliśmy się do miejsca  naszego odpoczynku  Stará Sokolovna  , gdzie w cenie noclegu była kolacja w małej gospodzie. Działał tam szalony barman, kelner, człowiek orkiestra i szybki jak błyskawica. Na tym się oczywiście nie skończyło ponieważ byliśmy zaproszeni na nieoficjalne spotkanie z naszymi przyjaciółmi w restauracji Arte. Rozmowy toczyły się do późna w bardzo fajnej przyjacielskiej atmosferze,  a problemów z porozumiewaniem nie mieliśmy żadnych, nie wiadomo czy to wpływ złotego napoju czy słowiańska krew, trzeba będzie znów to powtórzyć.


Sobota poranek, szybkie śniadanko i pojechaliśmy na miejsce konkursu dokończyć rejestrację naszych modeli. Bardzo szybko stoły zaczęły się zapełniać wspaniałymi pracami, a także coraz więcej było sprzedawców. Byli modelarze nie tylko z Czech ale też z Polski, Słowacji, Serbii i Węgier.

Oczywiście nie samymi modelami człowiek żyje wiec wyruszyliśmy na miasto naszą ekipą na zwiedzanie i rekonesans miasta. Anomalii i radioaktywnych szczurów, jeleni itd. niebyło, ale zato naleźliśmy nawet fajna ulicę i zastanawiało nas czy Czesi nie ukazali w ten sposób stanu naszej Polski ? :)

Obiadek, zwiedzanie i kierunek Fialova 3. Nasza grupa GMNT jak zawsze naszego Grand Prixa , czyli  customowa statuetka , a także złoty napój Ciupaga, przyznaliśmy tym razem nie za model postapo jak to zawsze przyznajemy, ale za model samolotu jakim był Dassault Rafale M w skali 1:48 modelarza - Marek Novacek

Dużo modeli i wysoki poziom wykonanych prac, a także dwa warsztaty , które się odbyły podczas konkursu bardzo uatrakcyjniły poziom konkursu, naprawdę było na co popatrzeć.

Galeria zwycięskich modeli od Kamila:

Sumperk 2022 awarded works MEMORIÁL ROBERTA VYSLOUŽILA MODELFEST ŠUMPERK

O Godzinie 16:00 rozpoczęła się ceremonia rozdania nagród, z naszej grupy GMNT dwa wyróżnienia zdobył Grzegorz Siuta.

Troszkę długo trwało rozdanie  ale dużo było wyróżnień  również specjalnych, od innych klubów modelarskich i sprzedawców. Później wiadomo, to co modelarze nie lubią czyli pakowanie modeli z powrotem do pudełek, czas pożegnań z organizatorami jak i ze znajomymi  i przyjaciółmi.

Jednodniowa impreza, dla nas w sumie dwudniowa, zakończona bardzo pozytywnie. Bardzo fajnie było się spotkać na tak dużej imprezie i na wysokim poziomie. Jednym słowem :

GOOD JOB !!!!!

Relacja z konkursu również Jána Moravčíka:

Memoriál Roberta Vysloužila, Modelfest Šumperk 2022 - REPORT :: cabinmodels 

17:40 kierunek Nowy Targ!!!!

Czas przyjazdu 23:00.

Dziękujemy naszym fantastycznym kolegom z Krakowa Kamilowi, Tomkowi, Michałowi jak i Adamowi z Poznania , za wspólny wyjazd, rozmowy nie tylko modelarskie.

Dziękujemy!!!
Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.