Jak co dwa lata na Słowacji odbywa się 24h maraton sklejania modeli, organizatorem tego wydarzenia jest dobrze znani modelarze z EASTmodels.sk na czele z Ján Moravčík.

Jak informuje Lukáš Kvietok  na portalu EASTmodels.sk - Bulldog 24 hodinový maratón 2022 :

Po trzech latach członkowie MK Bulldog Liptovský Hrádok postanowili ponownie zorganizować maraton sklejania modeli. Tradycyjne miejsce, czyli Chate Alpine  w  Vavrišovo, w przepięknej okolicy Liptova,tradycyjne zasady i tradycyjnie dobra impreza.  Wdarzenie to miało swoją premierę w 2017 roku i miało powtarzać się cyklicznie co 2 lata. Oprócz udziału słowackich i czeskich zespołów modelarskich, był również zespoł z Serbii.

O co w tym wszystkim chodzi? Bulldog 24-Hour Marathon to niekonwencjonalna impreza modelarska, podczas której trzyosobowe zespoły konkursowe próbują skleić i pomalować model w ciągu 24 godzin. 

Drużyny składają się z 2-3 osób zarejestrowanych wcześniej,  podczas której wybierana jest temtyka  pracy oraz płatność za udział w maratonie, a na miejscu okazuje się  jaki model będzie do sklejania. Narzędzia pracy modelarze przywożą swoje, farby MRP dostaje sie z modelem, ale można użyć swoich.BULLDOG 24H  2017:


BULLDOG 24H  2019:


Zapraszamy również na kanał  YouTube  Jána Moravčíka  Cabin Scale Models:

/G.S

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.